kot51

Hodowla kotów – porady

Wychowywane między ludzi kiciusie niemniej jednak, z reguły uważają ludzi, za większe od nich kiciusie. W związku z tym też poniektóre, wydawać mogłoby się dziwne zachowania w stosunku do ludzi. Przykładem wręcz idealnym jest metoda okazywania przez kiciusie wdzięczności, która objawiać może się wręczaniem ludziom podarunków w postaci upolowanych przez kota gryzoni.

Swoich właścicieli, kiciusie nieraz zaskakiwać mogą swoją ogromną wręcz sprawnością. Miejsca do jakich kić zdoła dostać się są czasami niesłychanie zadziwiające. Koty bez problemu wspinać mogą się po meblach, ale kiedy niekiedy zdarzy im się wejść do miejsca, z którego będą bały się zejść. W takim razie konieczna może okazać się pomoc człowieka.

Poniektóre osoby nie mogą i nie powinny hodować kiciusiów. Są to osoby które są na kociaki uczulone, niemniej jednak oraz osoby które boją się kociaczków. W nauce omówiony jest tego typu fobia. Nie wiadomo do głębi z jakiego powodu się on bierze. U osób uczulonych, dużo zależy od tego jakiego do głębi typu jest to reakcja alergiczna, oraz jak jest ona silna.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *