kot58

Kot to niezły przewodnik

Orientacja w terenie, którą mają kiciusie, powoduje że są one w stanie odszukać swój dom, nawet jeżeli zapodzieją się mnóstwo kilometrów od domu. Jest toteż dość wymagająca sztuka, jednakże dużo kiciusiów odnajduje się nawet po kilku miesiącach podczas gdy uda im się z dojść do domu. Pokrewne, lecz stanowczość słabiej wykształcone instynkty posiadają również psy.

Kocury mają nader silnie rozwinięte instynkty łowieckie. Nawet jeśli kiciusie hodowane są w wymogach w których nie mają dyspozycja polowania na myszki bądź inne podobne gryzonie, to dość po wielokroć polują na przykład na pasożyty, które trafią do mieszkania. Pokrewne zachowania można ujrzeć także u poniektórych piesków.

Hodowane w budynkach kiciusie nigdy nie stosują agresji w obliczu swoich posiadaczy, jednak przy zabawach mogą zdarzyć się przypadki podrapania. Jeśli kocur nie jest jednak akuratnie traktowany to nie będzie on poszukiwał kontaktu ze swoim właścicielem, a poniekąd unikał go na tyle, na ile jest to możliwe. Kocury potrafią się również obrażać z wielu przeróżnych powodów, o czym również należy pamiętać.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *