kot54

Kto to niezły pływak

Na to co podarujemy do pożywienia kocurkom w szczególności powinniśmy zwracać swoją uwagę. W przeciwieństwie do psów, kiciusie przeważnie pomieszkują tylko w domach tak więc ich aktywność fizyczna jest niekiedy mniejsza niż w przypadku psów. Może to sprawiać że zwierzęta ta mogą o sporo rychlej przybierać na wadze, co jest dla nich tak samo niebezpieczne jak i dla ludzi.

Zupełnie tak samo jak psy tak i kocury od razu, po urodzeniu umieją pływać. Pływanie nie jest jednak specjalnością, z której koty i psy chętnie wykorzystują. Jeśli kotka nie musi to raczej sam z własnej ochoty w życiu nie wchodzi do wody, przede wszystkim tak głębokiej, w której musi pływać. Jeżeli pomimo tego już mu się to zdarzy to z pływaniem radzi sobie niepomiernie przyzwoicie.

Statystycznie kiciusie istnieją krócej aniżeli psy, ale dotyczy to przede wszystkim kotów żyjących na swobody. W przypadku kiciusiów pokojowych, dzięki lepszym warunkom ich życie przedłuża się nawet o połowę, a niekiedy więcej. Działanie na to ma nie tylko lepsze pożywienie, ale także łączne warunki w których kocurek kwateruje. Takie życie na rzecz dachowca jest również o wiele mniej stresujące.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *